CHEM-SAFETY-EXPO-TARGI-KIELCE-2016

Wszystko dla bezpieczeństwa chemicznego od 18 do 20 kwietnia 2016
Chemia mądrze wykorzystywana jest bardzo pomocna człowiekowi. Ale oprócz pozytywnego wkładu w nasze życie chemia niesie ze sobą wiele zagrożeń. Zagrożenia te możemy zaobserwować na co dzień, niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej mówimy także o globalnych, militarnych zagrożeniach chemicznych. Targi Kielce, wyspecjalizowane w organizacji profesjonalnych wystaw B2B mają propozycję dla fachowców z branży bezpieczeństwa chemicznego.
Bezpieczeństwo chemiczne priorytetem
Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego to pierwsze wydarzenie targowe o takim charakterze, które odbywać się będzie równolegle z obradami Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego. Głównym celem Targów jest prezentacja oferty producentów, firm handlowych i usługowych, laboratoriów, skierowanej do przedstawicieli agencji rządowych, organizacji krajowych i międzynarodowych, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa chemicznego i reagowanie kryzysowe.
– Wspólnie rozwijamy inicjatywę globalną, służącą podkreśleniu wagi poruszenia tematu bezpieczeństwa chemicznego. Zorganizowanie takiego kongresu było możliwe tylko w Kielcach. Mamy szansę na rozbudowanie inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa chemicznego – kongres i szkolenia plus targi, przeprowadzone wspólnie, to doskonała przestrzeń do wymiany najlepszych praktyk – mówi ambasador Krzysztof Paturej, prezes ICCSS.
Szeroki zakres branżowy
Podczas CHEM-SAFETY-EXPO wystawcy przedstawią najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa procesowego i cybernetycznego a także bezpieczeństwa miejsca pracy. Istotnym elementem wystawy będą także techniki transportu, składowania i utylizacji materiałów niebezpiecznych, wyposażenie dla służb ratowniczych jak również techniki laboratoryjne i analityczne. Nie może zabraknąć także ekspozycji z zakresu ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej, a także ochrony osobistej. Bezpieczeństwo techniczne w przemyśle procesowym
Merytorycznie o bezpieczeństwie chemicznym
CHEM-SAFETY-EXPO to także doskonała okazja do merytorycznych spotkań, przedstawienia wyników najnowszych badań naukowych, zaprezentowania innowacyjnych procedur i literatury branżowej, jak również pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa chemicznego. Główny program Targów oraz Kongresu obejmuje trzy obszary tematyczne: bezpieczeństwo transportu, bezpieczeństwo otoczenia przemysłowego (m.in. cyberbezpieczeństwo) oraz bezpieczną chemię wokół nas (tzw. zieloną chemię).