enteSystem wykrywania kolizji AWIA Horyzont® produkcji ENTE otrzymał II nagrodę w organizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 44 Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Celem konkursu, który organizowany jest od 1975 roku, jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy. System AWIA Horyzont® podlegał ocenie w kategorii Rozwiązania Techniczne i Organizacyjne.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy odbędzie się 9 grudnia o godz. 12.00 w sali im. A. Baczkowskiego w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 w Warszawie.

AWIA Horyzont® to innowacyjny system wykrywania i ostrzegania o zagrożeniu kolizją na drodze maszyna – człowiek oraz maszyna – maszyna. Wdrożenie systemu nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pracowników pieszych ale minimalizuje koszty związane z likwidacja skutków wypadków, przestojami w produkcji i wysokimi stawkami ubezpieczeń. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta: www.ente.com.pl oraz www.horyzont.awia.com.pl