Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2018, odbyły się w Targach Kielce od 7 do 9 czerwca. Wystawcy podsumowując wystawę podkreślali jej rangę oraz liczbę i jakość wydarzeń towarzyszących. Targi odwiedziło ponad 5000 zwiedzających z Czech, Słowacji, Angoli, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Danii, Chorwacji, Tanzanii, Japonii i Polski.

ifre_logoJak zgodnie podkreślali strażacy, czyli główna grupa odbiorców wystawy – ekspozycja była ciekawa, firmy zajmujące się sprzętem i pojazdami strażackimi przygotowały wiele ciekawostek. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się zwłaszcza, debiutujący na europejskich rynkach wszędołaz SHERP.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji, a przede wszystkim z kompetentności zwiedzających  – podsumował udział firmy w KIELCE IFRE-EXPO Michał Zieliński, SHERP Partner – Jeden z ciekawszych kontaktów nawiązaliśmy z gośćmi z Japonii. Wymieniliśmy wizytówki i czekamy jakie efekty przyniesie nam to spotkanie.

Pokaz KW PSP z Kielc, trenażer pożarów, mali strażacy i psy ratownicze

Targom IFRE-EXPO towarzyszył bogaty program wydarzeń towarzyszących. Ratunek w zainscenizowanym wypadku samochodowym nieśli przedstawiciele KW PSP z Kielc. Ważnym punktem dla wszystkich strażaków są także ćwiczenia w trenażerze pożarów wewnętrznych, które zorganizowała w tym roku firma OLC Fire. Tradycyjnie już w Targach Kielce zaprezentowali się mali strażacy z Wieruszowa oraz Stąporkowa. Akcje ratowania misia rannego w wypadku jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Swoje umiejętności zaprezentowały także: Grot, Kokos, Dante, Sigma i Ares, czyli psy ratownicze z OSP Nowy Sącz.

Targi pożarnicze na sportowo

OSP Włoszczowa przed OSP w Błogoszowie i OSP Mąchocice Kapitulne – tak przestawiały się wyniki zorganizowanych w ostatnim dniu targów zawodów sportowych skierowanych do ochotniczych straży pożarnych. Podczas startów, którym kibicowała sporo grupa zwiedzających, dwuosobowe drużyny musiały pokonać tor przeszkód na czas. Do zadań strażaków należało między innymi: przetoczenie opony, rozwinięcie węża gaśniczego W-52, czy napełnienie zbiornika przy użyciu hydronetki.

Targom pożarniczym, którym patronował Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji,  Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, towarzyszyły Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.

SONY DSC