Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odbędzie się 23 i 25 października w Kielcach. Targi potwierdzają potrzebę spotkań specjalistów oraz dobrą koniunkturę w branży komunikacji zbiorowej.


 

transexpo_logoProgram Rozwoju Elektromobilności to jeden z głównych elementów „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” przyjętej niedawno przez rząd, a elektromobilność to nie tylko prywatne samochody elektryczne, ale również transport miejski. Podczas Targów TRANSEXPO w Targach Kielce będzie można zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie, tak jak podczas poprzedniej edycji niemal każdy z wystawców pokaże model autobusu elektrycznego.

PREMIERY AUTOBUSOWE PODCZAS TRANSEXPO

Niespodzianką, dla której warto odwiedzić Targi TRANSEXPO będzie z pewnością światowa premiera najnowszego modelu autobusu firmy SOLARIS. Aby podsycić zainteresowanie, szczegóły dotyczące tej premiery owiane są tajemnicą – wszystko wyjaśni się podczas Targów. Marka AUTOMET z Sanoka, która do tej pory słynęła z adaptowania dostawczych mercedesów na minibusy, w Kielcach zaprezentuje pierwszy pojazd własnej konstrukcji, który na rynku pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Ten mały autobus elektryczny, będący dobrym rozwiązaniem dla przewozu i obsługi lotnisk to 100% polska myśl techniczna.

NOWA GWIAZDA SEGMENTU BUSINESS W TARGACH KIELCE

A z czym powinien się kojarzyć transport turystyczny? Przede wszystkim powinien być nowoczesny, szybki, wygodny, bezpieczny i niezawodny. Prezentowany na Targach TRANSEXPO nowy model autobusu Mercedes-Benz – Tourismo RHD, to maksimum ekonomii, bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu, którego parametry przekonają do siebie zarówno przewoźników jak i pasażerów oraz kierowców. Jego obszar zadań sięga od linii dalekobieżnych aż po dalekie trasy turystyczne, obejmując również przewozy wahadłowe, wycieczkowe a także okazyjne przejazdy na liniach międzymiastowych. Tym samym nowy Tourismo RHD jawi się jako nowa gwiazda w segmencie Business, którym to mianem Mercedes-Benz określa szczególnie szeroki zakres zastosowań pojazdów branży autobusowej. Drugą ciekawą nowością od Mercedes-Benz będzie prezentacja nowego modelu autobusu SETRA – TopClass S 531 DT, który łączy w sobie elegancję, bezpieczeństwo i ekonomikę. Niższe zużycie paliwa dzięki nowoczesnej technologii układów napędowych i wyjątkowo duża żywotność sprawia że Autobusy Setra to symbole doskonale wyważonych całkowitych kosztów eksploatacji.

POZNAJ HISTORIĘ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ PODCZAS TARGÓW TRANSEXPO

Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2018 obok najnowocześniejszych autobusów można będzie zobaczyć także bardziej wiekowe pojazdy. A to za sprawą Wystawy Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej – Zabytkowe Autobusy. Zaprezentowanych zostanie na niej kilka różnych pojazdów dokumentujących montaż przemysłowy autobusów miejskich.

XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO tradycyjnie już współorganizuje razem z Targami Kielce Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Partnerami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych, Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.